• Wpisów: 439
  • Średnio co: 2 dni
  • Ostatni wpis: 107 dni temu, 23:24
  • Licznik odwiedzin: 103 989 / 1209 dni
 
millscape
 
Mogę się znowu cofnąć w czasie i bardzo mi się to podoba. Nabyłam swoje PSP późno. Praktycznie na sam ostatek jego "świetności", kiedy dział był jeszcze w miarę wypełniony grami, itd. To były jeszcze czasy podstawówki, jak dawno, a najśmieszniejsze w tym wszystkim to, iż PSP dostałam szybciej od telefonu. No tak, dziwna jestem.
Pierwsza produkcja zawsze zostaje w sercu. Moja była ta graa z uroczymi chomikami. Jednak do końca grą to nazwać nie można. Prędzej symulatorem. Otóż jest słabo (ekh... w ogóle) rozwinięta pod względem fabularnym. Kto miał/ma zwierzę klatkowe, ten wie, że zwierzaka się głaszcze, daje jeść, sprząta... I ta gra jest kalką tego, bez sprzątania, rzecz jasne. Jej cała obsługa zmieściła się na jednym ekranie. Idea była taka, żeby móc oglądać chomiki, dawać im co jakiś czas jedzonko, móc je pogłaskać i popsocić się. Na reszty gracz nie ma wpływu. W związku z tym animacja jest zrobiona CUDOWNIE, to najsłodsza i najbardziej dorobiona animacja, jaka kiedykolwiek widziałam! Zachowania zwierzaka, anatomia są niezwykle naturalne. Może nie wszystkie futerka to potwierdzają, bo zdarzają się perełki (miodowy chomik i różowy chomik), ale jakieś urozmaicenie musi być. Odgłosy i wszelka muzyka jest także super. Niestety tak jest.
Oglądanie chomika, to oglądanie chomika. Zwierzaki mają różne charaktery i to można zauważyć. Wskazówki czy komentarze pojawiają się na dolnym pasku w stylu, który zależy od rodzaju klatki, które się losują:
Comedy scene (trochę wg mnie obskurna, standardowa)
Tween scene (taka słodka, różowa)
Hamster: 2090 (Taka futurystyczna)
Sports Cage (Sportowa)
HNN (z wiadomościami mi się kojarzy)
Horror night (taka tajemnicza-mój ulubieniec)
To, że są różne klatki, odkryłam za drugim podejściem, bo znudziła mi się ona po godzinie. Każda klatka ma poidełko, miseczkę, toaletę, domek, kołowrotek i pisakową wannę. Jeżeli będziemy się wystarczająco długo gapić, to co jakiś czas nad chomikiem pojawi się pasek i jeżeli przyciskając "x" cały pasek zapełni się na niebiesko, to chomik będzie brał udział w specjalnej scence. I spoiler, który odkryłam dopiero w tym roku. Jak się zobaczy 20 scenek, to jakby kanał jest zaliczony, lecą kilkuminutowe litery, których się nie da przewinąć, ale w ramach rekompensaty super ścieżka dźwiękowa. I w nagrodę otrzymujemy snack z opisem, całą listę sobie pozwolę tutaj zamieścić.
1 Nasiono słonecznika (normalne): pyszne nasionko, które chomiki uwielbiają. Przepełniony kaloriami.
2 Nasiono słonecznika (czarne) Wyższe w kaloriach niż normalne nasiono  i pyszne także!
3 Orzech włoski. Orzech który sprawia, że chomik oszala. Takie pyszne.
4 Orzech ziemny. Nie taki fantazyjny jak włoski, ale pyszny i pełen kalorii.
5 Nasiono dyni. Trochę zdradliwy do jedzenia, ale ma wspaniały, łagodny smak.
6 Kukurydza. Przystępne źródło kalorii, które chomiki kochają jeść.
7 Ogórek. Żadne warzywo nie jest zdrowsze, ale wiele chomików nie lubi jego smaku.
8 Marchewka. Drugie po ogórkach w zdrowiu. Trochę chomików jej nienawidzi.
9 Dynia. Trochę chomików lubi nasiona dyni, ale nienawidzą miąższu. Dziwne, co?
10 Słodki ziemniak. Wypełnia tak mocno jak inne warzywa, ale nasiona słonecznika są lepsze.
11 Truskawka. słodka i pikantna, i niskokaloryczna. Kochasz je albo nienawidzisz.
12 Jabłko. Dużo chomików nie lubi suchych owoców, ale jabłka są popularne.
13 Banan. Pomyślałby, że chomiki pokochałyby banany. Byłbyś w błędzie.
14 Makaron. Oglądania jedzącego to chomika może spowodować śmierć przez eksplozję słodyczy.
15 Tofu. Niesamowicie zdrowe, ale niezbyt lubiany. Dla chomiczych znawców.
16 Ser. Wile chomików kocha se. Dobra przekąska z średnią ilością kalorii.

I tyle. Nie każdy chomik zje wszystko, co jest bardzo fajne. Pomimo wielu urozmaiceń, nie oszukujmy się, gra staje się nudna. Twórcy jej się bardzo postarali. Naprawdę odzwierciedla chomicze zachowania. Ja to doceniam, ale nic więcej. Znalazłam tylko jej jedno zbawcze zastosowanie, po ciężkim dniu, aby wyłączyć myśli, idealnie nadaje się pod kołderką. Uspokaja i usypia, co jest na ogromny plus. Wiem, że to nie brzmi, ale na serio. Poza tym dobrze mi się pisało. Spróbować można, ale jeśli gra by kosztowała 10zł, a nie cztery razy więcej. Dobranoc.

  •  
  • Pozostało 1000 znaków